Список бажань
Ваш список бажань поки порожній. Додавайте товари, що сподобалися в бажані чи авторизуйтесь , якщо додавали товари раніше
Список бажань
Ваш список бажань поки порожній. Додавайте товари, що сподобалися в бажані чи авторизуйтесь , якщо додавали товари раніше
Список бажань
Ваш список бажань поки порожній. Додавайте товари, що сподобалися в бажані чи авторизуйтесь , якщо додавали товари раніше
ARTI
CLES

Як почистити салонний фільтр?

10 / 08 / 2020

У середині 90-х років ХХ сторіччя світові автоконцерни почали оснащувати вентиляційно-опалювальну систему транспорту спеціальними фільтрами, призначеними для захисту салону від пилу, бруду, піску, комах та інших забруднень.

На сучасному ринку представлено широке розмаїття функціональних фільтруючих елементів з бар'єрними, абсорбуючими, антиоксидантними та бактерицидними властивостями. Їх мембрана комплексно очищує повітря, що надходить всередину машини через вентиляційні отвори системи кондиціонування або обігріву. Зокрема, вона затримує дрібнодисперсні фізичні домішки, знижує концентрацію шкідливих газів і летких токсинів, а також не пропускає хвороботворні бактерії, спори й пилок.

Ознаки забруднення салонного фільтру

У середньому даний расходник підлягає заміні не рідше ніж один раз на рік або після 15-20 тисяч кілометрів пробігу. Точний термін вказується виробником у технічній документації конкретної моделі авто. При цьому тривалість експлуатації фільтруючого виробу визначається з урахуванням нормальних умов функціонування.

З цього випливає, що термін придатності штатного фільтру скорочується при систематичній їзді поблизу запиленої промзони, а також у межах густонаселеного мегаполісу, для якого притаманний рух у активному транспортному потоці з частими простоями у пробках та місцях світлофорного регулювання. Як наслідок, вихлопна труба автотранспорту спереду знаходиться майже впритул з радіатором сусіда ззаду, багатократно збільшуючи навантаження на його салонний фільтр.

Про граничний знос вентиляційного очисника свідчить характерний затхлий запах, який викликають накопичені у ньому сміття та патогенне середовищє. Також тривожним індикатором є пиловий потік, що влітає всередину салону з дефлекторів обдування. Несвоєчасна заміна забрудненого фільтру, з якого патогени, алергени і вихлоп благополучно проникають до автомобілю, може завдати шкоди здоров'ю водія і пасажирів, викликавши головний біль, різь в очах, зараження дихальних шляхів або алергічну реакцію.

Маркерами значної засміченості фільтруючого елементу також є зниження повітряпотоку, часте запотівання стекол, підвищення температури у салоні влітку та несправна робота обігрівача у холодний сезон. При некоректному функціонуванні вентиляційна система втрачає продуктивність і піддається високим навантаженням, що скорочують її експлуатаційний ресурс.

Як почистити фільтр салону авто компресором

Професійні автомеханіки рекомендують час від часу проводити візуальний огляд даного вузлу, аби уникнути його критичного забруднення. З метою профілактики слід виймати та пилососити фільтр двічі на рік — після осіннього листопаду й влітку по закінченню активного цвітіння тополі і трав. Така маніпуляція допоможе трохи знизити спротив, продовживши ресурс моторчика вентилятора радіаторару.

Фільтр салону також доцільно продути струменем високого тиску, який може генерувати звичайний автомобільний компресор. Але якщо при вилученні на фільтруючому полотні виявляється сильне забруднення та сліди органіки, супроводжувані неприємним запахом, то таку деталь необхідно якомога швидше замінити.

Способи очищення салонного фільтру у залежності від його типу

Стандартна комплектація даного пристосування складається з рамки та фільтруючого полотна. Для виготовлення останнього конструктивного елементу повсюдно використовувався папір, однак сучасні модифікації виробляються виключно з нетканого синтетичного матеріалу. Це пов'язано з тим, що целюлоза відрізняється легкозаймистістю і створює сприятливі умови для розмноження грибка та шкідливих мікроорганізмів.

Сьогодні у продажу можна зустріти кілька різновидів салонних фільтрів, методи очищення яких кардинально відрізняються:

  • синтетичні (пристосовані для очищення пилососом й миття водою з милом або порошком);
  • вугільні (підлягають заміні, суха чистка або промивання не можуть відновити ефективність стоншеного абсорбуючого шару);
  • паперові (можна пилососити насадкою-щіткою, мочити категорично не можна).

Чи можна прати салонний фільтр?

Прати пристосування ні в якому разі не можна, однак дбайливе профілактичне промивання деяких його різновидів цілком допустиме. Для його проведення слід спершу видалити наявні забруднювачі на зовнішньому шарі, потім помістити расходник у розчин будь-якого миючого засобу на пів години та ретельно висушити природним способом.

Перед установкою очищеного фільтру його посадковий відсік необхідно обробити антисептиком, після чого обов'язково знайти вказівник напрямку повітряпотоку на бічній частині виробу, аби зробити монтаж правильно.